Lotnisko Warszawa logo

Lotnisko Warszawa Okecie

Okęcie (Warszawa — Włochy)  WAW   

Lotnisko Chopina w Warszawie

Strona internetowa: www.lotnisko-chopina.pl

 

 

Lotnisko Warszawa Okęcie Parkingi

Lotnisko Chopina w Warszawie oferuje około 4000 miejsc parkingowych na czterech parkingach.

Strefy Kiss&Fly

Bezpłatne parkowanie do 7 min jest z dozwolone wyłącznie w strefie Strefy Kiss&Fly. W przypadku przekroczenia bezpłatnego czasu postoju opłat za korzystanie ze Strefy Kiss&Fly dokonuje się przy szlabanie wyjazdowym (tylko do kwoty 50 PLN w systemie płatności zbliżeniowej) lub w kasach automatycznych zlokalizowanych przed wejściem do terminala. W kasach można płacić gotówką oraz kartami kredytowymi i płatniczymi.

Parkingi P1 oraz P2. Godzinowe, wielopoziomowe.

Naprzeciwko Terminalu znajdują się wielopoziomowy parkingi P1 oraz P2 polecany przede wszystkim osobom odprowadzającym i odbierającym podróżnych. Na parkingu wielopoziomowym P1 oraz P2 wyznaczono miejsca parkingowe dla samochodów osób niepełnosprawnych. Znajdują się one przy windach towarowo-osobowych. Parking jest płatny.

Opłat za korzystanie z parkingów P1, P2 dokonuje się w kasach automatycznych na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Kasy zlokalizowane są przed wejściem na parkingi. W kasach można płacić gotówką oraz kartami kredytowymi i płatniczymi.

Pojazdy powyżej 2 metrów wysokości mogą korzystać wyłącznie z parkingu P4 lub parkingu autokarowego.

Parking Premium

Parking oferuje najwyższy standard w ofercie Lotniska Chopina. Jest to bardzo dogodnie zlokalizowany parking strzeżony, posiadający 58 przestronnych miejsc parkingowych. Bilet parkingu Premium jest jednocześnie voucherem fast track, tzn. uprawnia do skorzystania z szybkiej ścieżki kontroli bezpieczeństwa (jedna osoba wraz z dzieckiem do 13 lat; dodatkowe vouchery w cenie 30 zł/szt. można dokupić u dyspozytora parkingu).

Opłat za korzystanie z parkingu Premium dokonuje się w kasie automatycznej na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Kasa zlokalizowana jest na parkingu. W kasie można płacić gotówką oraz kartami kredytowymi i płatniczymi.

Parking długoterminowy P4 (Dobowy)

Parking długoterminowy P4 przeznaczony jest dla kierowców parkujących na okres co najmniej jednego dnia. Parking jest całodobowo strzeżony.
Opłat za korzystanie z parkingu P4 dokonuje się w kasach automatycznych na podstawie biletów parkingowych pobieranych przy wjeździe. Kasy zlokalizowane są przy wyjeździe z parkingu. W kasach można płacić gotówką oraz kartami kredytowymi i płatniczymi.

Parking P3 (Parking Premium), oraz parking dobowy P4 znajdują się po prawej stronie hotelu Courtyard by Marriot (hotel znajduje się vis-a-vis Terminalu).

Szczegółowy cennik znajdą państwo na oficjalnej stronie lotniska: https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/cennik-parkowania.html